Mai matk

2. mai 2023

Kütioru matkarada (9,6 km) 20. mail 2023 kl 12:00

Osavõtt on kõigile tasuta.

9,6 km pikkune rada algab Kütioru mäesuusakeskuse lähedal olevast parklast, on varustatud suunaviitadega. Rada on väga vaheldusrikas, maastik küllaltki järsk ja raske. Seetõttu tuleks raja läbimiseks varuda neli-viis tundi.

Osaliselt kulgeb rada läbi eravalduste, kus on koerad (vahel ka lahtiselt).

Kohalesõitmise õpetus:

Sõita Võrust Luhamaa suunas (tee nr 2, E263), kuni Tootsi bussipeatuse lähedal näitab vasakule suunaviit „Kütioru matkarada 3 km“. Sama teed pidi jõuate ka Kütioru mäesuusakeskusesse. Keerata viida suunas ja sõita otse mööda asfaltteed, mis hiljem läheb üle kruusateeks (2,6 km), kuni jõuate paremat kätt olevate mäesuusakeskuse hooneteni. Seal on parkla ja matkarada tutvustav kaart. 

Asukoht:

Rohkem infot Kütioru matkaraja kohta leiate siit. Registreerimiseks kirjutage e-maili VKÜ esinaisele: magikairi@gmail.com

VKÜ tänuõhtu

19. dets. 2022

VKÜ koosolek, sünnipäev “22”

19. dets. 2022

Halloweeni matk

19. dets. 2022

Septembri matk

19. dets. 2022

Augusti matk

19. dets. 2022

VKÜ suvepäevad

19. dets. 2022

Juuni matk

19. dets. 2022

Rõuge ürgoru matkarada (10-20 km) 1. juulil 2023 kl 10.00

Osavõtt on kõigile tasuta.

Edasi-tagasi liikumissuunaga  (üks suund 10 km, kokku 20 km) matkarada laskub kiige juurest Rõuge ürgorgu, möödub pisikesest tiigist ja kulgeb mööda allikaterikast oru nõlva.

Osaliselt kulgeb rada läbi eravalduste, kus on koerad (vahel ka lahtiselt).

Kohalesõitmise õpetus:

Sõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) ja keerata Rõuge poole. Enne Rõuget keerata vasakule (suunaviit „Rõuge Suurjärve külalistemaja 1,5 km“) ja sõita otse, kuni jõuate ristmikule, kus otse üle tee on punane telliskivimaja (koolimaja) ja paremat kätt Rõuge kooli bussipeatus. Ristmikult keerata vasakule ja pärast koolimaja kohe paremale (suunaviidad „Ööbikuorg 0,6 km“, „Plaani 11 km“, „Haanja 8 km“). Vasakule jääb Haanja looduspargi piiritähis ja surnuaed. Sõita otse edasi (tee servas on valgustatud kergliiklustee), kuni kergliiklustee lõppedes on paremat kätt Rõuge Ööbikuoru keskus ja parkla. Ööbikuoru keskuse juures on olemas viidad ja ümbruskonda tutvustavad infotahvlid.

Asukoht:

Rohkem infot Rõuge ürgoru matkaraja kohta leiate siit. Registreerimiseks kirjutage e-maili VKÜ esinaisele: magikairi@gmail.com

VKÜ aastakoosolek

19. dets. 2022

Koosolek toimub 18. juunil kl 11.00 Võrumaa Puuetega Inimeste kojas teisel korrusel.

Päevakord:
1. VKÜ esinaise tervitus ja päevakorra tutvustamine
2. VKÜ majandusaruande ettekanne ja kinnitamine (Kohale tuleb raamatupidaja, viipekeeletõlk kaasas)
3. VKÜ põhikirja muutmine ja kinnitamine
4. Jooksvad küsimused

Lugupidamisega,
Kairi Mägi

Aprilli matk

19. dets. 2022

Kisejärve matkarada 29. aprillil 2023 kl 12:00

Osavõtt on kõigile tasuta.

Kisejärve matkaraja 6 km pikkune teekond pakub võimalust tutvuda järvederohke maastiku ja selle kujunemislooga. Matkarada kulgeb ümber sopilise ja poolsaartega ääristatud Kisejärve, möödub Luikjärvest ja juhatab haruldaste vetikate poolest kuulsa Pahijärve äärde. Rada möödub ka tuntud Nopri meierei karjamaadest.

Matkaraja algus on suurvee tõttu raskesti läbitav, kindlasti on vajalikud pikema säärega kummikud.

Kohalesõitmise õpetus:

Sõita mööda Võru-Luhamaa mnt (tee nr 2, E263) Vastseliina suunas umbes 19 km ja keerata paremale Vastseliina asulasse. Sõita mööda tuletõrjedepoost, üle silla ristmikuni, kust keerata vasakule ja seejärel sõita otse mööda asfaltteed 6,8 kilomeetrit, kuni jõuate Järvsaare bussipeatuse juures olevale teelahkmele. Teelahkmel keerata paremale ja sõita otse 4,2 km Tsiistre bussipeatuse ja külani. Tsiistres keerata vasakule ja sõita 2,6 km kuni Hürsi bussipeatuseni, kust tuleb keerata paremale. Sõita otse edasi 500 m, kuni saab keerata vasakule ja seejärel sõita veel otse 700 m. Seejärel keerata vasakule ja sõita otse lautade vahelt läbi. Pärast lautasid tuleb ristmik, kust keerata vasakule (vasakule jääb ka talumaja). Sõita 100 m otse ja seejärel keerata paremale, kust sõita 100 m edasi. Tee ääres on vasakut kätt matkaraja parkla ja infotahvel. 

Asukoht: