VKÜ suvepäevad

8. juuli 2024

Esimene päev

Esimese päeva õhtul jõudsime kella 18-19 ajal Luige metsamajja. Pakkisime asjad lahti ja saunanäljased mehed hakkasid kohe sauna kütma ja lõõgastuma. Armsas metsamajas tundsime end koduselt ning mängisime lauamänge vabalt lobisedes.

Teine päev

Teise päeva hommikul helises äratuskell kell 7:00. Kehtestati komandanditund. Tõusime raskelt hilise magamamineku ja lühikese uneaja tõttu. Sõime hommikust ja riietusime pioneerideks: sinine müts, punane sall, valge pluus, sinised seelikud või püksid ning valged sokid. Riietumine pakkus palju lõbu ja nalja. Mõnelt pioneerilt võeti lohaka riietuse tõttu teenetemärk maha.

Pioneeridele anti ülesanded: VKÜ lipu heiskamine, tubade koristamine, toidu valmistamine ja sauna kütmine. Läksime matkale ümber Õrsava järve, seekord ilma pioneeri riietuseta, et mitte tekitada valearusaamu teistele matkajatele. Pärast oodet viidi läbi 3-ala võistlus, hoolimata vahelduvast vihmast. Nagu mullu, üllatas juhatus liikmeid loosimänguga.

Kaks kontvõõrast tungisid üritusele ilma ette teatamata. Neilt küsiti, kas nad soovivad rahaliselt liituda või lahkuda. Nad otsustasid lahkuda.

Martin Taaber valiti suurte häälteenamusega parimaks pioneeriks. Komandanditund lõppes umbes kell 17. Õhtul grillisime ja lõõgastusime saunas. Päev oli väga meeldejääv ja vahvalt lõbus.

VKÜ juhatus kiitis vabatahtlikku pioneeri Egethit, kes korraldas lastele aktiivseid mänge ja joonistamist.

Kolmas päev

Kolmanda päeva hommikul tõusime rahulikult ja sõime hommikust. Seejärel pakkisime asjad kokku ja lahkusime heas tujus ning suure rõõmuga.

3-ala võistluse tulemused